Antakya Reklam
Hatay Hakkında

FİRMA REHBERİ

 • Hatay Firma Rehberi, Antakya Firmaları, Sektörler
Hatay Hakkında

TURİSTİK YERLER

 • Hatay Turistik Mekanlar, Türbeler, Tarihi Yerler
Hatay Hakkında

ANTAKYA YEMEKLERİ

 • Hatay Antakya Yemekleri, Soğuk Mezeler, Ana Yemekler, Babagannuç, cevizli biber, hatay yemeği
Hatay Hakkında

ANTAKYA TARİHİ

 • Hatay Antakya Tarihi, İlçe Tarihi, Kuruluşu Cumhuriyet Dönemi

Telefonunuz aşırı ısınıyorsa dikkat
Samsung Galaxy Edge Türkiye'de satış tarihi belli oldu
IMF Uyardı
Altın Fiyatı Düşüyor
Antakya Haber

Telefonunuz aşırı ısınıyorsa dikkat

 • Cep telefonları neden fazla ısınır? Kullandığınız kılıf mı, yan sanayi ürünü bataryalar mı yoksa telefonunuzun arka planında sürekli çalışan uygulamalar mı buna neden olur? Orijinal olmayan pillerin ve kulaklıkların da cep telefonu patlamalarına neden olabileceğini vurgulayan Gülgeç, “Bu gibi patlamalarda ve yangınlarda orijinal olmayan piller ön sırayı almaktadır. Ancak sadece yan sanayi piller değil, orijinal olmayan nerede hangi şartlarda ve hangi kalitede malzemeler ile üretildiği belli olmayan yan sanayi şarj adaptörleri, oto şarj aparatları hatta kulaklıklar bile buna benzer olaylara yol açabiliyor. Voltajı sağlıklı olarak cep telefonuna adapte edemeyen şarj aparatları yangına sebebiyet verebilir” dedi. Cep Telefonunuz Haddinden Fazla Isınıyorsa Sebebi Kılıfıdır Gülgeç, “Sık sık ‘Cep telefonum haddinden fazla ısınıyor’, ‘Kendi kendine kapandı, ekranım donuyor’ gibi şikâyetleri duyarız. Bu şikâyetlerin önemli bir bölümünün yüksek ısı sebebiyle gerçekleşme ihtimali oldukça yüksektir. Devamlı yüksek ısıya maruz kalan ve sentetik hammadde ile imal edilmiş cep telefonlarının ana kartları bu ısı sebebiyle rahatlıkla deforme olabilir. Yüksek ısıya maruz kalan ve korunaklı kılıf sebebiyle kendini soğutamayan cep telefonunda zamanla deformasyonlar başlayabilir, ana kart ve pil üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Bu olumsuz etkinin uzun süre sürmesi durumunda cep telefonunun pili patlayabilir veya yanabilir” açıklamasında bulundu. İhtiyaç Dışındaki Uygulamalarınızı Kapatın Cep telefonlarının ses transferinin dışında neredeyse tüm iletişimimizi sağlar durumda olmasına değinen Gülgeç, telefonlardaki uygulamaların da cep telefonunun yükünü haddinden fazla artırdığını bu durumunda cep telefonları üzerinde olumsuz etki yaptığını belirterek, “Bahsettiğim sebepler nedeniyle cep telefonlarına yük bindiren gereksiz uygulamaları ihtiyaç dışındaysa kapatmak cep telefonunun mümkün olduğunca havalandırılmasını sağlamak için çok önemlidir.” dedi.
Antakya Haber

Samsung Galaxy Edge Türkiye'de satış tarihi belli oldu

 • Teknoloji devi Samsung'un ilk olarak Güney Kore'de satışa çıkardığı Galaxy Edge'nin Türkiye'deki satış tarihi ve fiyatı belli oldu. Daha önce Güney Kore, Çin ve Amerika gibi ülkelerde satışa çıkan Galaxy Edge'nin Türkiye'de satışa çıkmayacağı söyleniyordu. Ancak Samsung, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında Galaxy Note Edge’in Türkiye satış fiyatını ve çıkış tarihini açıkladı. KIVRIMLI EKRANA SAHİP Uzun süredir merakla beklenen kavisli ekrana sahip ilk telefon Galaxy Note Edge, teknik özellikler bakımından Galaxy Note 4 ile hemen hemen aynı sayılsa da tasarım anlamında önemli bir yeniliğe sahip. Telefonun sağ kenarını kıvrımlı hale getiren Samsung, bu kenar üzerinden bildirimler sunuyor. NOTE 4'TEN DAHA İNCE Hava durumu, saat, haber akışı vb. birçok bildirim kıvrımlı kenar sayesinde görüntüleyebiliyor. 2560×1600 piksel çözünürlüklü ve 524 ppi piksel yoğunluklu 5,6 inçlik Super AMOLED ekranla birlikte gelen telefonun ekranı Gorilla Glass 3'le kaplı. 8,3 mm kalınlığıyla Galaxy Note 4’ten 0,2 mm daha ince olan telefonun ağırlığı ise 174 gram. 2,7 GHz hızında çalışan Snapdragon 805 işlemciden, Adreno 420 grafik işlemciden ve 3 GB RAM’den güç alan telefonun 32 ve 64 GB dahili hafıza seçenekleri bulunuyor. Galaxy Note Edge, bugün “Kömür siyahı” ve “Buz Beyazı” renk seçenekleriyle satışa sunulacak. Ürünün tavsiye edilen perakende satış fiyatı ise 2.799 TL.
Antakya Haber

IMF Uyardı

 • IMF'den Türkiye'ye çok kritik uyarı, Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye'ye, olası kaynak akışı kesilmelerinde yaşanabilecek sorunlara karşı, dış borçlar ağırlıklı açıkların kapatılması ve iç tasarrufların artırılması gerektiği uyarısı yaptı.
Antakya Haber

Altın Fiyatı Düşüyor

 • ABD'de faizin arttırılacağı yönünde beklentiler, altının 2 gündür düşmesine neden oluyor. Son 5 yılın en düşük fiyatını gören altının yükselmeme durumunun olduğu söyleniyor. Çeyrek Altın 139 Yarım Altın 278 Tam Altın 556 liradan işlem görmektedir

GALERİ

Gold Firmalar

Tags

 • Güncelleme
 • Güncellenmektedir

Yorumlar

 • Yorum Eklenmemiştir.

İSTATİSTİK

 • Site İstatistikleri Yakında Eklenecektir.
Hatay Rehberi

SON İLANLAR